با آرزوی موفقیت برای دانشجویان در همه رشته ها در این مطلب راهنمای پذیرش در isc را پیگیری می کنیم. قصد ما راهنمایی است و تصمیم اینکه خواستار اقدام برای انتشار هستید یا نه با خودتان است.

ژورنال های isc دو نوع هستند:

1- مجلات داخل کشور که در isc نمایه شده اند: این مجلات همان ژورنال های داخلی علمی-پژوهشی هستند که در isc نیز به اصطلاح index شده اند.

2- مجلات خارجی که وابسته به کشورهای اسلامی هستند: این نوع مجلات انتشار آنلاین دارند و برخی نیز چاپ محلی یا منطقه ای دارد اما در هر صورت آن چیزی که به دست دانشجوی ایرانی خواهد رسید آدرس یا لینک مقاله وی می باشد که در ژورنال isc مد نظر پذیرش شده و انتشار یافته است..

هر دو نوع مجلات داخلی و خارجی در سایت isc.gov.ir در بخش نشریان اصلی یا منطقه ای ثبت می شوند که بیشتر مجلات خارجی در بخش لیست نشریات اصلی وجود دارند.

نکته ای که موجب شد تا این مطلب را انتشار دهیم این مسئله بود که عناوین مجلات خارجی در لیست نشریات اصلی واقع در سایت مذکور دائم در حال حذف و اضافه شدن هستند البته اطلاع دقیقی از روند حذف یا دلایل حذف در دست نیست بر اساس تجربه مشخص شده است که اگر ژورنال isc بیشتر به اقدام جذب مقاله دانشجویان ایرانی در یک شماره یا چندین شماره از issue خود کرده باشد از لیست حذف می شود.

اما کلا توصیه می شود در سفارش انتشار مقاله در مجلات isc احتیاط کنید خصوصا مجلات خارجی. چرا؟

دلیل این امر وجود برخی از مشکلات است که گریبان گیر برخی از دانشجویان عزیز شده است. مثلا دوست عزیزی تماس گرفته بود که وقتی مقاله را برای پذیرش در مجله خارجی فرستاده این ژورنال در لیست اصلی isc بوده است ولی بعد از دریافت نامه پذیرش چند روز بعد حذف شده و این در حالی بوده است که هنوز مقاله انتشار نیافته بوده!!! همین مسئله موجب شده تا نمره نگیرد و هزینه و زمان را نیز از دست بدهد.

البته هیچ تضمینی برای بقای یک مجله تا زمان چاپ مقاله در لیست isc وجود ندارد و بیشتر ملاک برای اغلب دانشگاه ها همان نامه پذیرش است و اگر تا زمان دریافت نامه پذیرش مجله یا همان ژورنال در لیست نشریات اصلی isc بوده است دانشگاه ها می پذیرند و دیگر مسئله ای نیست اگر بعد از آن ژورنال از لیست حذف شود، بلکه فقط در لیست سیاه وزارت علوم نباشد کافیست.

در کل پیشنهاد می کنیم قبل از اقدام از مشاوره رایگان ما استفاده کنید و به صورت فردی اقدام به اخذ پذیرش مقاله در isc نکنید چرا که اغلب آدرس وب سایت آن ها در سایت isc ثبت نشده و تشخیص اصل بودن سایت آن ها در فضای وب کار سختی می باشد و باید از فرد باتجربه تری کمک بگیرید و نیز ممکن است شما هزینه را به هر صورت پرداخت و مقاله را ارسال کرده باشید ولی از پاسخ خبری نباشذ!!

ما بدون اغراق می گوییم به ما اعتماد کنید چرا که تجربه اخذ پذیرش چندین مقاله از ژورنال های مختلف isc و انتشار مقاله در آن ها را داریم.

چاپ مقاله isc

چاپ مقاله isc